Работа!

English version
Лист 1 из 1

 2010-08-31 14:55:13
[удалить]

Front Office Assistant

редактировать
Город: Москва
Раздел: Лингвистика
Заработная плата: от 818 USD
Пол: не имеет значения
Название предприятия:
Образование:  Возраст: Любой
Дополнительные сведения:
Работодатель The Embassy of Singapore (Москва) предлагает вакансию на должность Front Office Assistant. Зарплата от 818 USD. Опыт работы до 2 лет. Образование высшее.
Требования:
  • Native Russian‚fluent English (both oral and written)‚ knowledge of other languages is a plus‚good educational background secretarial/administrative/ client relations work experience is an asset‚ advanced PC skills (Microsoft Office‚ Excel)‚ well organised and precise‚ punctual and detail oriented‚ proactive approach‚ initiative perfect planning skills multi-task abilities
  • Please send your CV in English only.
Обязанности:
  • Attend to receptionist and telephone operator duties‚ receive and despatch all mail‚ prepair all necessary documents‚ arrange daily transport schedule‚ perform secretarial duties (scheduling and recording of meetins)‚ act as an interpreter and translate documents from English into Russian and from Russian into English‚ assistance in consular work
Условия:
  •  Remuniration is based on experience‚ social security benefits provided‚ nice working environment
Опубликовано 2010-08-31 14:55:13
Похожие вакансии
Front Office Assistant МоскваРабота в отеле: F&B, Front Office, Housekeeping, Kitchen, SPA & Recreation: ОмскTeam Assistant/ Personal Assistant (М/Ж) (PAJB6392) МоскваFront desk clerk/Receptionist МоскваПортье-кассир/Администратор Front Desk МоскваAssistant МоскваAdministrative Assistant МоскваAdministrative Assistant МоскваPersonal assistant (М/Ж) (PAZS6415) МоскваPersonal Assistant to BU President (М/Ж) (PAIY6397 ) Москва