Работа!

English version
Лист 1 из 1

 2011-07-16 11:56:37
[удалить]

Team Assistant to Finance department (М/Ж) (PAJB6440 )

редактировать
Город: Москва
Раздел: Секретариат, делопроизводство, АХО
Заработная плата: от руб
Пол: не имеет значения
Название предприятия:
Образование:  Возраст: Любой
Дополнительные сведения:
Кадровое агенство Page Рersonnel (Москва) предлагает вакансию на должность Team Assistant to Finance department (М/Ж) (PAJB6440 ). Зарплата договорная . Опыт работы любой. Образование любое.
О нашем клиенте:
Investment company
Описание вакансии:
- Handling all incoming calls and directing as appropriate;
- Dealing with all correspondence;
- Participation in travel arrangements;
- Preparation expense reports;
- Reports to department (3/4 persons‚ finance speacialists);
- Administrative support: planning‚ arrangement day-to-day tasks;
- Preparation formatted typed documents accurately;
- Preparation presentations in Power Point;
Интересующий нас профиль:
- 1/ 2 years experience in a similar position;
- Excellent speaking and writing skills both in English and Russian is a must;
- Technical skills (MS Office applications‚ Internet‚ knowledge of MS Visio is a plus) should be EXCELLENT;
- Positive attitude;
- Mature person;
- Excellent planning and organizing skills;
- Stress resisted;
- Proactive and open-minded person;
Опубликовано 2011-07-16 11:56:37
Похожие вакансии
Team Assistant to Finance department (М/Ж) (PAJB6440 ) МоскваTeam Assistant/ Personal Assistant (М/Ж) (PAJB6392) МоскваСекретарь-переводчик шеф-повара (экспат), F&B Department Москваteam leader МоскваAssistant МоскваAdministrative Assistant МоскваAdministrative Assistant МоскваDigital TV Software RnD Team Leader МоскваFront Office Assistant МоскваPersonal assistant (М/Ж) (PAZS6415) Москва