Работа!

English version
Лист 1 из 1

 2015-07-04 16:00:37
[удалить]

Web-разработчик

редактировать
Город: Москва
Раздел: Маркетинг, реклама, PR
Заработная плата: от 100 000 до 200 000 руб.
Пол: не имеет значения
Название предприятия:
Образование:  Возраст: Любой
Дополнительные сведения:

Описание вакансии

The Web Developer is responsible for supporting the Senior Developer and other members of the newly set up technical team; in building and delivering the infrastructure and customer facing applications for one of our major clients.
He or she will provide an exceptional level of support to ensure the efficient and timely delivery of development projects for our clients.
Support the design & development of our customer facing applications
Take part in database development & build
Planning, testing & implementation

Требования

- Иностранные языки: Английский  свободный
- Требуется загранпаспорт
C# .net
HTML5
Javascript
RDBMS  SQL Server 2014
Desirable
Single page application development
User interface experience
SOAP/Jason
Person Specification:
4 years relevant experience
Proven record in Web Development
Excellent time management and organisational skills
Attention to detail
Ability to work to tight deadlines & manage multiple projects
A portfolio of your work would be advantageous

Условия

- Постоянная, полный день, на дому / удаленная работа

Contract
Minimum 3 months with the opportunity for a permanent role.
Опубликовано 2015-07-04 16:00:37
Похожие вакансии
Web-разработчик (разработчик web-интерфейсов) МоскваРазработчик . NET МоскваPHP-разработчик МоскваPHP разработчик МоскваWeb разработчик МоскваPHP-разработчик Москваphp разработчик МоскваWEB - разработчик. МоскваРазработчик C# МоскваРазработчик ПО Москва