Работа!

English version
Лист 1 из 1

 2011-01-13 17:57:55
[удалить]

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER FOR FOREST PRODUCTS

редактировать
Город: Москва
Раздел: Логистика, склад, ВЭД
Заработная плата: от 90000 РУБ
Пол: не имеет значения
Название предприятия:
Образование:  Возраст: Любой
Дополнительные сведения:
Работодатель Кюне+Нагель ООО (Москва) предлагает вакансию на должность BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER FOR FOREST PRODUCTS. Зарплата от 2960 USD. Опыт работы более 5 лет. Образование высшее.
Требования:
  •   Higher education‚ logistics is preferable
    Successful work experience as active sales executive > 2 years
    Forest products business knowledge is an advantage
    Excellent communicative skills
    Fluent English
    Good skills in MS Office (especially Power Point)

Обязанности:
  •    Active search for new clients
    Business development of existing clients
    Gross profit increase
    Market monitoring
    Participation in exhibitions
    Participation in tenders
    Contracts co-ordination
    Commercial offers preparation
    Monitoring of competitors
    Database of clients
    Reports about sales activities

Условия:
  •     Fix salary - on results of interview
    Bonus is 12 times fix salary‚ paid quarterly and annually
    Corporate medical insurance
    Work in a young and dynamic sales team Kuehne+Nagel Moscow
    Probation period 3 months
    Social guarantees acc. Russian Labor Code
Опубликовано 2011-01-13 17:57:55
Похожие вакансии
BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER FOR FOREST PRODUCTS МоскваBusiness Development Manager (Moscow) КалугаМенеджер по развитию территории (Market Development Manager) ВолгоградМенеджер по развитию территории (Market Development Manager) ТулаClinical trial manager/Project manager МоскваTrainee Business Analyst МоскваBusiness English Teacher (native speaker) МоскваIntern in Business Administration, Social sciences МоскваSales manager (Product manager) в IT компанию ДнепропетровскSenior RnD Engineer for Supercapacitor Development Москва